טיפול תזונתי בכבד שומני

מכירים את המעדן הצרפתי הפופולרי פוּאָה גְרָא  Foie gras,  שעשוי מכבד אווז? פרוש שם המנה פואה גרא בצרפתית הוא כבד שמן. מקורו באווזים שהאכילו אותם בכפיה במזון רב עד שהכבד שלהם הפך לגדול ושומני.

גם אנחנו נוטים לפטם את עצמנו במזון עתיר סוכר ושומן שגורם לכבד שלנו לההשמין ולהפוך לכבד חולה.

מחלת הכבד השומני היא המגיפה העולמית הבאה. שומן שמצטבר בכבד עלול לגרום להצטלקות רקמת הכבד ולבסוף לשחמת כבד, לסרטן כבד ולמוות.

שומן וסוכר המצויים בשפע בתזונה המערבית ובמזון המהיר והמעובד הם הבעיה העיקרית. אך לא השומנים זהים בהשפעתם. אכילת שומן מהחי וכולסטרול בצורה מופרזת ופחות מידי שומן מהצומח, סיבים ונוגדי חימצון מגבירה הופעת כבד שומני.

דיאטה ים תיכונית המאופיינת בצריכת מזונות כמו ירקות פירות דגנים מלאים קיטניות דגים שמן זית אגוזים ושקדים קשורה למניעה של כבד שומני.

דיאטה ים תיכונית מאופיינת גם בכמות גדולה של נוגדי חימצון בצבעים סגולים אדומים כחולים ממזונות כמו ענבים פירות יער כרוב אדום בצל אדום סלק ועוד. יתכן שמזונות אלה מונעים כבד שומני ומצבי דלקת ותחלואה בכבד.

תזונה שמבוססת על הצומח משפרת את הרכב חיידקי המעי הטובים ובכך מפחיתה את מצבי כבד שומני.

מספיקה ירידה של 3% במשקל כדי לשפר את מצב הכבד השומני ב 33%. ירידה של 10% במשקל תשפר את מצב הכבד השומני ב 70%.

הפתרון לכבד שומני הוא תזונתי. שינוי תזונתי לתזונה ים תיכונית בריאה דלת סוכר כולסטרול ושומן מהחי. ירידה במשקל ופעילות גופנית ושתי כוסות קפה לקינוח יכולים לפתור את הבעייה ואפילו למנוע הופעתה.

 

לאה בן-אריה, דיאטנית קלינית